Blog

Przyczyny migreny

Przyczyny migreny
Zdjęcie pochodzi z: i.abczdrowie.pl

Lista potencjalnych wyzwalaczy migreny jest długa, a możliwe kombinacje, mogą dodatkowo sprawić, że Twoja migrena stanie się jeszcze dłuższa.Firma sprzątająca Błyszcząca Bańka Ale zwracając uwagę na różne wyzwalacze, które dzieją się jednocześni, możemy doprowadzić do lepszej kontroli migreny. Oto kluczowe „czynniki ryzyka” migreny, z których musimy zdawać sobie sprawę: zbyt dużo lub zbyt mało snu; przejadanie się lub zbyt długi czas bez jedzenia; zmiana nasilenia poziomu stresu; nadmiar kofeiny lub drastyczne zmniejszenie ilości, do której jesteś przyzwyczajony; odwodnienie; ekstremalne ćwiczenia; miesiączka; picie alkoholu; jedzenie niektórych pokarmów; palenie; pobyt w nadmiernie ciepłym miejscu; światła; ból szyi; niektóre zapachy, takie jak perfumy.

Przyczyny migreny
Zdjęcie pochodzi z: s3.party.pl

Niektóre wyzwalacze są nieuniknione – nie można zatrzymać miesiączki lub kontrolować pogody. Ale jeśli wiesz, że pomijanie ćwiczeń i picie zbyt dużej ilości kawy, gdy masz okres, z pewnością przyniesie Ci migrenę, możesz podjąć kroki w celu uniknięcia wyzwalaczy, które można kontrolować. Dlatego kontrolowanie migreny jest tak trudne. Istnieje wiele form prawdopodobnych genetycznych migren i tak wiele potencjalnych wyzwalaczy. Stres, kobiece zmiany hormonalne, pogoda, zmiany w swoim codziennym harmonogramie i stymulacja sensoryczna lampami jarzeniowymi, hałas i nieprzyjemne zapachy, wszystko może predysponować genetycznie i wpływać na układ nerwowy w sposób, który powoduje migreny.

Choć migrena jest złożona, w prosty sposób można ją opisać. To po prostu oznacza, że Twój mózg jest „nadmiernie pobudliwy” w reakcjach na niższym progu niż to ma miejsce u kogoś bez migreny.

– autor wpisu iq.pl/oferta/hosting/migracja/