Blog

Czynniki ryzyka choroby serca

Czynniki ryzyka choroby serca
Zdjęcie pochodzi z: images.slideplayer.pl

Wybór stylu życia może mieć ogromny wpływ na zdrowie serca. Nawet osoby, u których w rodzinach występowały zawały serca, dzięki zdrowym nawykom mogą zmniejszyć ogólne ryzyko. Pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie swoich czynników ryzyka chorób serca. Oprócz historii rodzinnej chorób serca, może wpłynąć wysokie ciśnienie, wysoki cholesterol, cukrzyca, palenie i nadwaga.www.czapkiznadrukiem.com/component/virtuemart/trucker-czapki-z-siatka Normalne ciśnienie krwi w spoczynku dla osób dorosłych wynosi poniżej 120/80. Pamiętaj, że wysokie ciśnienie krwi może zwiększyć ryzyko chorób serca, zawał serca i udar.

Czynniki ryzyka choroby serca
Zdjęcie pochodzi z: images.slideplayer.pl

To może spowodować, że mięśnie wykładające ściany tętnic się zagęszczają, a to z kolei powoduje zwężenie ścieżki Twojego przepływu krwi. Blokady do serca mogą prowadzić do zawału serca i zatorów mózgu i powodować udar mózgu. Cholesterol jest substancją tłuszczową, przenoszoną za pośrednictwem krwi. Zbyt dużo LDL – złego cholesterolu – może doprowadzić do tworzenia się płytki bakteryjnej w tętnicach, zwiększając ryzyko zawału serca. Pamiętaj też, że co najmniej 65% osób z cukrzycą umiera na jakąś chorobę serca lub udar mózgu. Wiele osób z cukrzycą typu 2, w szczególności, są otyłe i mają wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu i słabo kontrolowany cukier we krwi – z których wszystkie są czynnikami ryzyka chorób serca. Chemikalia zawarte w tytoniu mogą uszkodzić serce i naczynia krwionośne.

Nadwaga, zwłaszcza w środku, podnosi ciśnienie krwi i poziom cholesterolu LDL i obniża poziom HDL (dobrego cholesterolu). To zwiększa ryzyko chorób serca, jak i cukrzycy.

– autor wpisu s-hero.pl/odzywki-bialkowe/10-sprotein-chocolate.html